تحصیل در هلند روز به روز علاقمندان بیشتری را به خود جذب می کند و این به دلیل وجود دانشگاه هایی با رتبه علمی بالا در دنیا و ارائه رشته های مختلف تحصیلی به زبان انگلیسی است که مقصد مهاجرت بسیاری از دانشجویان شده است .

در این قسمت به معرفی 10 دانشگاه برتر هلند میپردازیم که همگی در QS (معتبرترین وبسایت جهانی برای سنجش رتبه علمی دانشگاه ها) درارای رنکینگ یا رتبه علمی زیر 250 هستند.

 دانشگاه دلفت

دانشگاه دلفت بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه عمومی فناوری در هلند محسوب می شود. از سال 2019 ، این دانشگاه در بین 20 دانشگاه برتر مهندسی و فناوری در سطح جهان قرار دارد و دارای بالاترین رتبه دانشگاهها در هلند است.

تاریخچه

از لحاظ تاریخی، قدمت دانشگاه دلفت به سال ۱۸۴۲بر میگردد که بوسیله ویلیام دوم با عنوان آکادمی رویال پایه گذاری شد. هدف اصلی از احداث دانشگاه صنعتی دلفت، آموزش کارکنان برای انجام امور شهر های هلند بود. در ادامه این دانشگاه به سرعت برنامه آموزشی خود را گسترش داد و آکادمی رویال در سال ۱۹۶۴ به صورت دانشکده پلی تکنیک شروع به کار کرد. در طی سالیان بعد با عنوان انیستیتو فناوری افتتاح شد و نهایتا در سال ۱۹۸۶ نامش را به دانشگاه فناوری دلفت تغییر داد.

در حال حاضر دانشگاه دولتی دلفت بیش از ۱۹٫۰۰۰ دانشجو دارد که بیش از ۳٫۳۰۰ نفر از آنها محقق علمی و بیش از ۲٫۲۰۰ نفر پشتیبان و کادرمدیریتی دارد.

دانشکده ها

دانشگاه دلفت برنامه های متنوعی را به دانشجویان ارائه می­دهد. این دانشگاه در مقطع کارشناسی داری 16 رشته و در مقطع کارشناسی ارشد دارای 35 برنامه می­باشد همچنین در مقطع دکترا نیز دانشجو میپذیرد.دانشگاه دلفت یکی از دانشگاه هایی هست که موقعیت تحصیلی و کاری پست مستر را در هلند  ارانه میکند ، این نوع از تحصیل فقط در 4 دانشگاه معتبر هلند ارائه میشود که دلفت یکی از آنها میباشد.یک نکته مهم در مورد این دانشگاه این است که درمقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد  تحصیل هم به زبان انگلسیی و هم هلندی امکانپذیرمیباشد. برای تحصیل به زبان انگلیسی داشتن نمره زبان حداقل 5 آیلتس الزامی میباشد.

دانشگاه صنعتی دلفت 8 دانشکده را دارد که به ترتیب زیر می باشند:

Faculty of Architecture and the Built Environment

Civil Engineering and Geosciences

Faculty of Electrical Engineering, Mathematics & Computer Science

Faculty of Industrial Design Engineering

Aerospace Engineering

Faculty of Technology, Policy and Management

Applied Sciences

Mechanical , Maritime and materials engineering

رشته معماری در دانشگاه دلفت یکی از پرطرفدارترین رشته ها در این دانشگاه میباشد و این به خاطر سطح بالای آموزشی وکیفیت تحصیل در این رشته میباشد . پس از فارغ التحصیلی نیز دانشحویان امکان استخدام  در بهترین و بزرگترین شرکت های معماری و طراحی را خواهد داشت.

رنکینگ دانشگاه

دانشگاه دلفت در لیست بهترین دانشگاه های دنیا( کیو اس) رتبه 52 را در سال 2019 بدست آورده است

از افتخارت این دانشگاه می توان به کسب 3 جایزه ی نوبل در سطح بین المللی اشاره کرد.

امکانات دانشگاه

موسسات تحقیقاتی در دانشگاه شامل سه موسسه رسمی است:

  1. مؤسسه تحقیقاتی علوم محیط زسیت
  2. مؤسسه تحقیقات بین المللی ارتباطات مخابراتی و رادار
  3. مؤسسه رآکتور دلفت

دانشگاه صنعتی دلفت در بنیاد میراث علمی ، بنیادی که با هدف حفظ مجموعه های دانشگاه و گنجینه های فرهنگی ارائه شده است ، نمایندگی می شود.این دانشگاه طی سال تحصیلی، یک مجله نیز دارد که آن را به صورت هفتگی منتشر می نماید و TU Delta نام دارد.این مجله در هلند منتشر می گردد و تنها تعداد کمی از آن در انگلیس نیز منتشر می شود.

کتابخانه دانشگاه دلفت از سال 1997 در حال استفاده است . سقف شیبدار مشخصه ساختمان با زاویه 13 درجه از سطح خیابان تا بالاترین نقطه جریان دارد و با چمن پوشیده شده است که به عنوان عایق طبیعی عمل میکند ، اما برای نشستن و پیاده روی نیز قابل دسترسی است.این کتابخانه بیش از 600000 جلد کتاب دارد و مکان برای 1000 مکان مطالعه را فراهم می کند.

باغ گیاه شناسی دلفت با بیش از 7000 گونه گیاهی مختلف محل بسیار خوبی برای پروژه های مهم تحقیقاتی است و  همچنین یک باغ زیبا است که می توانید در آن استراحت کنید.این گیاهان مواد غذایی ، دارو ، پوشاک ، سرپناه و مواد اولیه که برای انسان ها ضرورری هسات را تأمین میکند.

زندگی دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه صنعتی دلفت تا حد زیادی در انجمن های مطالعاتی و دانشجویی سازماندهی می شود. اکثر دانشجویان دلف ، عضو چنین انجمن هایی هستند.

تیمی از دانشجویان دانشگاه صنعتی دلفت (DUT Racing) از سال 1999 اقدام به طراحی ، ساخت و مسابقه اتومبیل های سبک فرمول کردند. با احتساب مهندسین جوان با سوابق مختلف فرهنگی و دانشگاهی ، هر ساله تیم جدیدی را تشکیل میدهند که این تیم تا کنون شش بار برنده جایزه جهانی خورشیدی شده است و رکورد جهانی سریعترین وسیله نقلیه الکتریکی شتاب دهنده را به نام خود ثبت کرده است.

افراد مشهور

دانشگاه دلفت در تاریخ خود دانشمندان زیادی را پرورش داده است. از جمله هرمن هرتزبرگ، سیمون واندر، وینی مس واریک وان و دانشمندان زیاد دیگری را شامل می­گردد.

 

 دانشگاه آمستردام

دانشگاه آمستردام  یک دانشگاه دولتی است که مرکز تحقیقاتی بزرگ با بودجه عمومی،  در شهر آمستردام پایتخت هلند وافع شده است.

تاریخچه

دانشگاه آمستردام سومین دانشگاه قدیمی هلند است که در سال 1632 توسط مقامات شهرداری تأسیس و بعداً به نام  شهر آمستردام تغییر نام یافت.این بزرگترین دانشگاه هلند است. پردیس اصلی در مرکز آمستردام واقع شده است ، و چند دانشکده در مناطق مجاور مستقر هستند.در حال حاضر این دانشگاه با  با 31186 دانشجو، 4794 کارمند و هیئت علمی و 1340 دانشجوی دکترا و بودجه سالانه €600 میلیون یورویی جزء یکی از بزرگترین مجموعه های دانشگاهی در اروپا محسوب می شود.

دانشکده ها

دانشگاه دارای 59 دوره تحصیلی مربوط به لیسانس و 133 دوره تحصیلی فوق‌لیسانس است.حدود 200 رشته ی کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی  تدریس می شوند که در این زمینه دانشگاه آمستردام در اروپا برجسته  است.

دانشگاه آمستردام 7 دانشکده را دارد که به ترتیب زیر می باشند:

Amsterdam Law School

Economics and Business

(Faculty of Dentistry (ACTA

Faculty of Humanities

Faculty of Medicine

Faculty of Science

Faculty of Social and Behavioral Sciences

دانشکده پزشکی دانشگاه آمستردام  یکی از (8 ) مرکز پزشکی دانشگاهی در هلند است و یکی از مراکز بین المللی پیشرو  در زمینه ی پزشکی اکادمیک است.

دانشکده ی پزشکی دانشگاه آمستردام سه وظیفه ی اصلی را بر عهده دارد:

معالجه ی بیماران

تحقیقات پزشکی اکادمیک

فراهم اوردن اموزش پزشک

رنکینگ دانشگاه

دانشگاه آمستردام در لیست بهترین دانشگاه های دنیا( کیو اس) رتبه 62 را در سال 2019 بدست آورده است.از افتخارات دانشگاه آمستردام می توان به کسب شش جایزه علمی نوبل توسط دانشمندان این دانشگاه اشاره کرد.

امکانات دانشگاه

یکی از بزرگترین بخش های علمی دانشگاه آمستردام ، پارک علمی است که  مرکزی برای نوآوری تحقیق و کارآفرینی است. مؤسسات مهم تحقیقاتی در اینجا در کنار حدود 120 شرکت و شرکت های اسپین آف قرار دارند. پارک علمی آمستردام همچنین مرکز ورزش دانشگاه و کالج دانشگاه آمستردام است.

دانشگاه آمستردام دارای یک کتابخانه مرکزی است که یک کتابخانه گسترده است و با بیش از چهار میلیون جلد کتاب پر شده است. کتابخانه مرکزی دانشگاه حاوی بیش از چهار میلیون کتاب ، 70,000 نسخه های خطی ، 500,000 نامه و 125,000 نقشه است. این مجموعه همچنین دارای مجموعه های عجیب و غریب از گروه آثار نادر و گرانبها ،کتاب مقدس Bibliotheca Rosenthaliana در مورد تاریخ و فرهنگ یهود و گروه اسناد در مورد جنبش های اجتماعی است.

این دانشگاه همچنین دارای چاپخانه ای است که به عنوان “انتشارات دانشگاه آمستردام” شناخته می شود و این چاپخانه دارای لیست نشریاتی با بیش از عناوین 1,400 به دو زبان هلندی و انگلیسی است.

دانشگاه آمستردام همچنین دارای موزه است. موزه ها شامل؛ موزه آلارد پیرسون ، موزه دانشگاه ، موزه ولولیک ، موزه اسکریپت JA دورتموند ، موزه رایانه UVA و موزه جانورشناسی آمستردام. هر یک از این موزه ها اهداف خاصی دارند که در جهت تجهیز کردن دانشگاه فعالیت های مؤثری را انجام میدهند.

از افتخارات دانشگاه آمستردام می توان به کسب شش جایزه علمی نوبل توسط دانشمندان این دانشگاه و آموزش پنج نخست وزیر هلند در این دانشگاه اشاره کرد. این دانشگاه به واسطه تحصیل در رشته های زبان، جامعه شناسی، فلسفه، جغرافیا، علوم، اقتصاد، حسابداری و نیز رسانه و ارتباطات معروف است

افراد مشهور

افراد بسیار مشهوری در این دانشگاه تحصیل کرده اند که از ان میان میتوان به افراد زیر اشاره کرد که برندگان جایزه نوبل بودند:

آسر. توبیاس برنده  جایزه نوبل صلح در سال 1911

کریستیان آیجمان برنده جایزه نوبل پزشکی در سال 1929

جاکوبوس هنریکوس ون هوف برنده جایزه نوبل شیمی در سال 1901

یوهانس دییدریک ون در والس برنده جایزه نوبل فیزیک در سال 1910

پیتر زیمن برنده جایزه نوبل فیزیک در سال 1902

فریتز زرنیکه برنده جایزه نوبل فیزیک در سال 1953

 دانشگاه خرونینگن

دانشگاه خرونینگن  دانشگاهی در شهر خرونینگن هلند است. این دانشگاه در سال 1614 تأسیس شد و پس از دانشگاه لیدن ، قدیمی ترین دانشگاه باقیمانده در هلند میباشد.این دانشگاه  با حدود 30،000 دانشجو و حدود 6000 کارمند ، یکی از بزرگترین دانشگاه های هلند است.

دانشکده ها

دانشگاه خرونینگن با 9 دانشکده بیش از  45 دوره کارشناسی و 160 دروه کارشناسی ارشد را ارائه می دهد.از 167 دوره کارشناسی ارشد 126 آن را به زبان انگلیسی تدریس می شود و از 48 دوره کارشناسی ، 29  رشته به زبان انگلیسی تدریس می شود.

دانشگاه خرونینگن 9 دانشکده را دارد که به ترتیب زیر می باشند:

Faculty of Economics and Business

Faculty of Behavioural and Social Sciences

Faculty of Theology and Religious Studies

Faculty of Arts

Medical Sciences

Faculty of Law

Faculty of Spatial Sciences

Faculty of Science and Engineering

Faculty of Philosophy

رنکینگ دانشگاه

 

دانشگاه گرونینگن یکی از 100 دانشگاه بزرگ تحقیقاتی جامع در جهان است.دانشگاه خرونینگن دارای رتبه علمی 114 در وبسایت جهانی QS (معتبرترین وبسایت جهانی برای سنجش رتبه علمی دانشگاه)

در سال 2019 میباشد.مطابق سال 2019 ایالات متحده اخبار و گزارش دانشکده اقتصاد و تجارت رتبه های سوم هلند ، دهم در اروپا و 32 ام در جهان برای اقتصاد و تجارت را به دست آورد.

امکانات دانشگاه

این دانشگاه دارای کتابخانه هایی در سه مکان است: یکی اصلی در مرکز شهر ، دیگری در ساختمان Duisenberg در پردیس Zernike و دیگری در دانشکده پزشکی ، که شامل طیف گسترده ای از کتاب ها و مطالب آنلاین برای دانشجویان است. این کتابخانه در مرکز شهر همچنین دارای یک Starbucks در محل آن است.

موزه دانشگاه،نمایشگاه هایی از مجموعه گسترده دانشگاه را گرد هم آورده است. این مجموعه شامل موزه آناتومیک ،  موزه مردم شناسی Gerardus van der Leeuw و موزه طبیعت است.

دانشگاه خرونینگن در بنیاد میراث علمی ، بنیادی که با هدف حفظ مجموعه های دانشگاه و گنجینه های فرهنگی ارائه شده است ، نمایندگی می شود.

این دانشگاه  در 3 گروه برتر دانشگاه های تحقیقاتی اروپا در زمینه های اکولوژی ، علوم مواد ، شیمی و نجوم قرار دارد. سایر گروههای تحقیقاتی قدرتمند در علوم نانو ، فیزیک ، زیست شناسی مولکولی ، میکروبیولوژی ، علوم پزشکی ، علوم اعصاب ، جامعه شناسی ، فلسفه ، الهیات ، باستان شناسی و هنر هست.

دانشگاه  خرونینگن همجنین عضو گروه موسوم به تعالی بهترین دانشگاه های اروپا است. گروه تعالی 56 عضو دارد که 1.3٪ از تقریباً 4500 موسسه آموزش عالی اروپایی است.

در دانشگاه خرونینگن واحد مجزایی برای رباتیک در نظر گرفته نشده است، دانشجویان دانشکده مهندسی این دانشگاه هرساله در رقابت‌های رباتیک مختلفی در سراسر جهان شرکت می‌کنند و حائز رتبه‌های برتر در دسته‌بندی‌های مختلف می‌شوند. شایان ذکر است که این دانشگاه سابقه زیادی از اولین‌ها را دارد مانند اولین دانشجوی زن کشور، اولین استاد زن، اولین فضانورد هلندی و اولین رئیس بانک مرکزی اروپا.

افراد مشهور

فارغ التحصیلان دانشگاه شامل برندگان 4 جایزه نوبل و پنج برنده جایزه اسپینوزا، جایزه اسپینوزا جایزه سالانه € 2.5Million برای تحقیقات جدید ارائه شده توسط سازمان هلند برای تحقیقات علمی است. این جایزه بالاترین جایزه علمی در هلند است و نام آن برگرفته از فیلسوف اسپینوزا است. سایر فارغ التحصیلان برجسته شامل دبیر کل ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) می شوند.

 

دانشگاه آیندهوون

دانشگاه آیندهون در شهر آیندهون قرار دادرکه بسیارمدرن و صنعتی است ابن شهر پنجمین شهر بزرگ هلند است . این شهررا شهر نور میخوانند چرا که محل تولد کمپانی بزرگ فیلیپس است . همینطور این شهر یکی از نیروگاه های بزرگ  صنعتی در هلندبه حساب می آید.

تاریخچه

دانشگاه فناوری آیندهوون در 23 ژوئن 1956توسط دولت هلند به عنوان Technische Hoges School  تاسیس شد . این دومین انیستیتو در نوع خود در هلند بود . پیش از این تنها دانشگاه صنعتی دلفت بود.

. دانشگاه فنی آیندهون در سال2011  موفق به اخذ عنوان جامعه  هوشمند درIT brain port (مناطق فناوری و خلاقیت اروپا ) شده است و همواره یکی از دانشگاه های معتبر در زمینه مهندسی و درسطح اروپا و در جهان بوده است.در حال حاضر 30000 دانشچو و 3047 کارمند و استاد مشغول به فعالیت و تحصیل میباشند.

دانشکده ها

دارای 10 بخش علمی است و 12 برنامه کارشناسی ، 16 برنامه کارشناسی ارشد ، 9 برنامه ویژه کارشناسی ارشد ، 10 برنامه طراحی فوق لیسانس ، 4 برنامه آموزش معلم و همچنین دوره های دکترا میباشد.

دانشگاه آیندهوون 10 دانشکده را دارد که به ترتیب زیر می باشند:

Biomedical Engineering

Built Environment

Electrical Engineering

Industrial Design

Industrial Engineering & Innovation Sciences

Chemical Engineering and Chemistry

Applied Physics

Mechanical Engineering

Mathematics and Computer Science

Eindhoven School of Education

رنکینگ دانشگاه

دانشگاه آیندهوون دارای رنکینگ 102در وبسایت جهانی QS (معتبرترین وبسایت جهانی برای سنجش رتبه علمی دانشگاه) در سال 2019 میباشد.

امکانات دانشگاه

این دانشگاه دارای 11 انجمن مطالعاتی ، 15 انجمن فارغ التحصیلان ، 3 انجمن دانشجویی ، 4 فروشگاه علمی و تعداد زیادی انجمن ورزشی و فرهنگی است.

TU / e برای اقتصاد منطقه Eindhoven و همچنین مناطق وسیع تر BrabantStad و Samenwerkingsverband Regio Eindhoven بسیار مهم است. این دانشگاه نیروی بسیار ماهر را برای اقتصاد دانش محلی فراهم می کند و یک شریک دانش و تحقیق برای شرکت های فناوری در منطقه است .

مبنای تاریخی نقش دانشگاه در اقتصاد و موتور تحقیق تعامل با فیلیپس بود. این دانشگاه در درجه اول برای تأمین نیاز فیلیپس به پرسنل محلی با سطح تحصیلات آکادمیک در الکترونیک ، فیزیک ، شیمی و بعداً علوم کامپیوتر تأسیس شد.

مهمترین اهداف استراتژیک برای دستیابی به آن هدف عبارتند از:

تمرکز بر تقویت فعالیت های تحقیق و طراحی در تعداد محدودی از زمینه ها

بررسی برنامه های مهندسی مطابق با ساختار کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد نیاز جامعه

دانشگاه اوترخت

دانشگاه اوترخت یکی از قدیمی ترین دانشگاه های حال حاضر اروپا با قدمتی حدود 400 سال می باشد. همه ساله تعداد بالایی از دانشجویان از سرتاسر دنیا برای تحصیل به این دانشگاه مراجعت می نمایند.

تاریخچه

دانشگاه اوترخت در ۲۶ مارچ سال ۱۶۳۶ در شهر اوترخت تاسیس شده است .بودجه سال 2013 دانشگاه 765 میلیون یورو بود.این دانشگاه یکی از دانشگاه های تحقیقاتی پیشرو اروپا که به خاطر کیفیت بالا و روش نواورانه در تحقیق و اموزش از نظر بین المللی شناخته شده است.در حال حاضر دارای بیش از ۳۱۰۰۰ دانشجو، ۱۵۳۷ دانشجوی بین المللی از ۱۱۸ کشور مختلف، ۵۰۰ دانشجوی مقطع دکترا و ۷۵۰۰ پرسنل می باشند.

دانشکده ها

50 رشته ی کارشناسی در این دانشگاه ارائه میشود  که تعداد 10 رشته از آنها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.همچنین 143 رشته ی تحصیلی کارشناسی ارشد که 89رشته از آنها به زبان انگلیسی اموزش داده می شوند.

دانشگاه اوترخت  دارای 7 دانشکده است  که به ترتیب زیر می باشند:

Faculty of Geoscience

Faculty of Humanities

Faculty of Law, Economics and Governance

Faculty of Medicine

Faculty of science

Faculty of Social and Behavioral Sciences

Faculty of Veterinary Medicine

رنکینگ دانشگاه

در رده بندی جهانی این دانشگاه رتبه 69 در وبسایت جهانی QS (معتبرترین وبسایت جهانی برای سنجش رتبه علمی دانشگاه) و 13 اروپا را در سال 2019 دارا می باشد.

امکانات دانشگاه

محتوای رشته‌های تحصیلی مرتبط با تحقیقات سطح بالا، می‌باشد و همین موضوع کیفیت آن را تضمین می‌کند. دانشجویان در گروههای کوچک، توسط محققان آموزش داده می شوند. پژوهش در این دانشگاه به پایه نظم و ترتیب می باشد و باعث شده دانشگاه در توسعه رشته های مختلف علمی پیشرو باشد.

در دانشگاه اوترخت واحدی تحت عنوان “Utrechts RoboLab” وجود دارد که کار بر روی آموزش، طراحی، تحقیق و توسعه در حوزه علم رباتیک را برعهده دارد.سالانه، 2,000 دانشجوی خارجی، برای شرکت در دوره های تحصیلی که به زبان انگلیسی برگزار می شود، به این دانشگاه می روند. دانشجویان کار کردن در یک محیط بین المللی را، از همان آغاز از طریق کار کردن و آموزش 125 ملیت مختلف در کنار هم می آموزند.

اوترخت دارای یک جامعه دانشجویی شلوغ است که از بسیاری از سازمان ها و جوامع مختلف دانشجویی تشکیل شده است. دانشگاه اوترخت فعالیتهای فوق برنامه ای متعددی را از طریق شرکتهای تابعه خود از جمله مرکز فرهنگی پارناسوس ارائه می دهد که می توانید استعدادهای خود را در هنرهای نمایشی کشف کنید ، یک کارگاه خلاقانه را انجام دهید یا در سایر کارهای هنری شرکت کنید. پردیس پارک دانشگاه اوترخت همچنین امکانات ورزشی عالی Olympos را برای ورزش های تیمی و تلاشهای ورزشی فردی فراهم می کند.

دو دانشکده بزرگ علوم انسانی و حقوق و حکمرانی در شهر داخلی اوترخت واقع شده اند. پنج دانشکده دیگر و بیشتر خدمات اداری در پارک علمی اوترخت در حومه شهر واقع شده است.سالهاست که دانشگاه اوترخت در رأس نوآوری های آموزشی قرار گرفته و برای گروه های دانشجویان با استعداد و با انگیزه فوق العاده برنامه هایی چالش برانگیز ایجاد می کند تا نیاز بین المللی فارغ التحصیلان برجسته را برآورده سازد. این در تعدادی از ابتکارات اوترخت ، مانند کالج دانشگاه اوترخت و کالج حقوقی اوترخت نشان داده شده است. این دانشگاه با داشتن مدرسین الهام بخش و دانشجویان بلندپرواز ، دائماً در حال ایجاد آموزش بهتر است.مبتکرانه ، با کیفیت بالا و آینده نگر: این خصوصیات نمونه ای از آموزش ارائه شده توسط دانشگاه اوترخت.

دانشگاه لیدن

دانشگاه لیدن، کهن‌ترین دانشگاه هلند در شهری به همین نام است. این دانشگاه در سال ۱۵۷۵ میلادی به دست ویلم، شاهزاده اورنژ و بنیان‌گذار دودمان پادشاهی کنونی هلند بنیاد شد.از آن زمان تاکنون خاندان پادشاهی هلند ارتباط نزدیکی با این دانشگاه دارند. ملکه یولیانا ملکه پیشین، ملکه بئاتریکس ملکه کنونی و ویلِم-الکساندرو لیعهد هلند از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

دانشکده ها

دانشگاه لیدن دارای7 دانشگده بیش از 50 بخش و بیش از 150 دوره آموزشی و بیش از 40 موسسه تحقیقاتی ملی و بین المللی میباشد.

دانشگاه لیدن دارای 7 دانشکده است که به ترتیب زیر می باشند:

Faculty of Archeology

Faculty of Governance and Global Affairs
Faculty of Medicine
Faculty of Law
Faculty of Social and Behavioral Science
Faculty of Science
Faculty of Humanities

لیدن پذیرای 28100 دانشجو است که از 120 کشور مختلف میباشند.در مقطع کارشناسی 12 دوره به زبان انگلیسی و 40 دوره به زبان هلندی و در کارشناسی ارشد 78 برنامه به زبان انگلیسی با بیش از 200 تخصص ارائه میشود.

رنکینگ

در رده بندی جهانی این دانشگاه رتبه 118 در وبسایت جهانی QS (معتبرترین وبسایت جهانی برای سنجش رتبه علمی دانشگاه) را دارا می باشد.

امکانات دانشگاه

کتابخانه این دانشگاه دارای 2/5 میلیون جلد کتاب و هزاران مجله و مجموعه ای از کتب خطی عرب و شرق ، اطلس ها، کتاب های چاپی و نقشه های زیادی میباشد .جالب است بدانید که در سال 2005، نسخه خطی نظریه کوانتومی گازها “اینشتین” در یکی از کتابخانه‌های این دانشگاه کشف شده است

دانشگاه لیدن در مشارکتهای مختلف ملی و بین المللی شرکت می کند. این دانشگاه  یکی از بنیانگذاران اتحادیه دانشگاه های تحقیقاتی اروپا (LERU) ، گروهی از دانشگاه های پیشرو اروپا بود که می خواهد دولت های اروپایی را از اهمیت تحقیقات بنیادی و سهم دانشگاه های تحقیق در آن متقاعد کند.

پارک علوم زیستی

دانشگاه لیدن در پارک علوم زیستی (BSP) با جامعه تجارت ، LUMC و شهرداری لیدن همکاری می کند. این پارک تجاری شامل حدود 170 مؤسسه است که 90 مورد از آنها مربوط به مشاغل علوم زندگی است. بسیاری از مشاغل و دانشگاهیان در پارک علمی Leiden Bio در زمینه تولید مواد گوناگون فعالیت می کنند. فارغ التحصیلان لیدن مرتباً با مشاغل مریوط به پارک علوم زیستی در ارتباطند. بنیانگذاران و مدیر عاملان تعدادی از مشاغل در دانشگاه لیدن تحصیل کرده یا دکترای خود را از آنجا دریافت کرده اند.

Leiden Global موسسات فرهنگی و دانشگاهی ، از جمله خود دانشگاه ، را با جوامع محلی ، رسانه ها ، دولت و سازمان های غیر دولتی پیوند می دهد. هدف آن افزایش تأثیر جهانی فرهنگ و دانشگاه از طریق جلسات فرهنگی ، آموزش و یا بحث سیاستگذاری است. LeidenGlobal متخصصانی را گردآوری می کند که دانش آنها گوشه های جهان را در بر می گیرد.

لوگوس انجمنی است برای  دانشجویان لیدن از کلیه رشته ها که به دانشجویان کمک می کند تا یک تجارت موفق برقرار کنند. لوگوس روی جمع آوری کارآفرینان جدید تمرکز دارد. فلسفه آن این است که این سرمایه گذاری متقابل می تواند منجر به بینش ، ایده ها و مشاغل جدید شود.

از سال 2001 دانشگاه لیدن و دانشگاه هنرهای لاهه (هنرستان سلطنتی و آکادمی رویال هنر) در زمینه  آکادمی هنرهای خلاق و هنرهای نمایشی  همکاری می کنند. همچنین در ACPA ، مهارت های هنری و آکادمیک جمع شده و دانش آموزان چند استعدادی را قادر می سازند که مهارت های دانشگاهی و هنری خود را پرورش و توسعه دهند.

این دانشگاه میزبان چندین دفتر در خارج از کشور ، از جمله KITLV جاکارتا در اندونزی ، انستیتوی هلند مراکش و انستیتوی هلندی-فلاندین در قاهره است.

این دانشگاه در سده 16 و 17 از شهرت زیادی برخوردار بوده است و چهره های علمی بزرگی همچون رنه دکارت ، کنستاتین هویگنس و یوستوس لیپسیوس از دانشجویان این دانشگاه بوده اند.

دانشگاه لیدن هلند در رتبه بندی دانشگاه‌های جهان همواره در بسیاری از زمینه‌ها از جمله “علوم طبیعی”،”پزشکی”،”حقوق”، “هنر” و “علوم اجتماعی” جزو دانشگاه‌های برتر است . تاکنون از مجموع ۸۵ جایزه علمی”Spinozapremie”(معتبرترین جایزه علمی هلند)، ۲۱ جایزه به اساتید دانشگاه لیدن هلند تعلق گرفته است.

افراد مشهور

تاکنون ۱۶ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه لیدن هلند موفق به دریافت جایزه نوبل شده‌اند که برخی از نام آوران دانشگاه لیدن هلندبه شرح زیر است :

آلبرت اینشتین از افراد مرتبط بادانشکاه لیدن هلند است که موفق به کسب جایزه نوبل فیزیک شده است .

هندریک آنتون لورنتز فیزیکدان هلندی بود که در سال ۱۹۰۲ جایزه نوبل را بصورت مشترک با  پیتر زیمان به خاطر کشف اثر زیمان برنده شد.

ویلم اینتهوون زیست‌شناس هلندی برنده جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی در سال ۱۹۲۴ به خاطر کشف ساز و کارنوار قلبی بود.

دانشگاه اراسموس روتردام

(Nederlandsche Handels-Hoogeschool یا NHH) از طریق ابتکار عمل خصوصی با حمایت گسترده جامعه تجاری روتردام در هلند تاسیس شد.

تاریخچه

دانشگاه اراسموس روتردام به شکل فعلی از سال 1973 وجود داشته است.اما تاریخ احداث آن به سال 1913 باز می گردد ، سالی که در آن ابتکار عمل خصوصی برای راه اندازی Nederlandsche Handels-Hoogeschool از حمایت گسترده ای از جامعه تجاری روتردام برخوردار شد. به رسمیت شناختن قانونی تحصیلات عالی و تجارت و اقتصاد به عنوان یک رشته علمی منجر به تغییر نام در سال 1939 شد.

پیچیدگی روزافزون جامعه منجر به ورود دانشکده های حقوق و علوم اجتماعی در دهه شصت قرن بیستم شد و پس از آن در دهه های بعدی توسط فلسفه ، علوم تاریخ و هنر و مدیریت تجارت انجام گرفت.از سال 1950 بنیاد آموزش عالی بالینی برای آموزش کامل پزشکی و علمی در روتردام سخت تلاش کرد. در سال 1966 دانشکده پزشکی روتردام توسط دولت تأسیس شد.

دانشکده ها

دانشگاه اراسموس دارای 8 دانشکده است که به ترتیب زیر می باشند:

. Erasmus School of Economics

Erasmus School of Law

Erasmus School of History, Culture and Communication

Erasmus School of Social and Behavioural Sciences

Erasmus School of Philosophy

Erasmus School of Health Policy & Management

International Institute of Social Studies

Rotterdam School of Management

امکانات دانشگاه

دانشگاه اراسموس روتردام هلند دارای امکانات بسیار زیادی می باشد که تمامی دانشجویان می توانند از این امکانات بهره مند شوند. از بهترین خدمات دانشجویی می توان به روانشناسان دانشگاه، مشاوران دانشجویی، خدمات شغلی، مشاوران مطالعات درسی، تغییر کورس های تحصیلی، مشاوره محرمانه و یا سایر موارد اشاره کرد. دانشجویان می توانند علاوه بر موارد ذکر شده، از خدمات مسکن، کتابخانه، خدمات درمانی، امکانات ورزشی و باشگاه دانشجویی بهره مند شوند

باشگاه دانشجویی دانشگاه اراسموس روتردام

تمامی دانشجویان دانشگاه اراسموس روتردام قادرند تا در باشگاه دانشجویی این دانشگاه عضو شوند و در رویداد ها و فعالیت های مختلف دانشجویی شرکت کنند. فعالیت های دانشجویی معمولا در زمینه های ورزشی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، درسی و موارد مشابه می باشد

اکثر دانشجویان دانشگاه اراسموس روتردام برای کسب تجربه عملی و آشنایی با بازار کار ، در طول دوره لیسانس خود دوره کارآموزی را انجام می دهند.

این پردیس ها در دو مکان Hoboken و Woudestein قرار دارند. علاوه بر این ، کالج دانشگاه اراسموس در کتابخانه سابق شهرداری واقع شده است و شعبه ای در لاهه (موسسه بین المللی مطالعات اجتماعی

ISS) وجود دارد.بیمارستان آکادمیک روتردام (بیمارستان Dijkzigt) ، بیمارستان کودکان سوفیا و کلینیک Daniel Daniel Hoed در سال 2003 با دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی دانشگاه ادغام شدند و نام چتر Erasmus MC به آنها داده شد.

Erasmus MC بزرگترین و یکی از مهمترین مراکز پزشکی آکادمیک و مراکز تروما در هلند است ، در حالی که دانشکده اقتصاد و تجارت ، دانشکده اقتصاد اراسموس و دانشکده مدیریت روتردام در اروپا و فراتر از آن شناخته شده اند. از سال 1950 ، بنیاد آموزش عالی بالینی حداکثر تلاش خود را برای به دست آوردن یک برنامه کامل تحصیل پزشکی دانشگاهی که در روتردام مستقر شده بود ،با موفقیت  انجام داد . در سال 1966 ، دولت دانشکده پزشکی روتردام را تأسیس کرد ، که در کنار بیمارستان دیژزیگت قرار داشت. به همراه بیمارستان كودكان سوفیا و كلینیك دانیل دن هو ، بیمارستان دانشگاه روتردام را تشکیل می دهند كه از تاریخ 1 ژانویه 2003 نام آن را Erasmus MC گذاشت. در سال 1973 دانشکده پزشکی روتردام و دانشکده اقتصاد هلند با هم ادغام شدند و پس از آن این موسسه با نام فعلی خود به دانشگاه اراسموس روتردام تغییر نام داد – اولین دانشگاه در هلند به نام شخص ازاسموس نامگذاری شد ، مردی که روتردام به آن شهرت دارد.

 

امروزه دانشگاه اراسموس به عنوان دانشگاه پیشرو در اقتصاد و تحقیقات عملیاتی شناخته می شود.

دانشکده بازرگانی به اعتبار سه گانه ای ( AMBA ، EQUIS و AACSB) از نهادهای معتبر بین المللی آموزش مدیریت رسیده است. . فقط 40 مدرسه کسب و کار در جهان دارای اعتبارنامه سه گانه شده اند.دانشگاه اراموس به دلیل طرز فکر جهانی خود شناخته شده است و فرصتی برای پیوستن به یک محیط واقعاً بین المللی را فراهم می کند.

دانشگاه توئنته

دانشگاه توئنته لقب کارآفرین ترین دانشگاه هلند رادارد.این دانشگاه از پیشرفته ترین دانشگاه های قاره اروپا می باشد که از نوآورانه ترین متد های آموزشی جهت ارائه برنامه های تحصیلی استفاده می کند.

این دانشگاه با بیش از 9500 دانشجو و استخدام بیش از 3000 دانشمند و نیروی حرفه‌ای یکی از دانشگاه‌های منحصربه‌فرد در تولید علم و همچنین آموزش آنلاین محسوب می‌شود.

تاریخچه

این دانشگاه در سال 1961 با عنوان Technische Hoges School Twente تأسیس شد. پس از دانشگاه فناوری دلففت و دانشگاه صنعتی آیندهوون ، این سومین موسسه پلی تکنیک در هلند شد که به دانشگاه تبدیل شد. این موسسه بعداً در سال 1986 به Universiteit Twente (دانشگاه تونته) تغییر نام یافت.تصمیم دولت هلند برای یافتن سومین دانشگاه فنی کشور در انشده ، شهر اصلی Twente ، ارتباط بسیاری با صنعت غنی تولید استان (پارچه ، فلز ، مهندسی برق ، مواد شیمیایی) دارد. نکته مهم دیگر این واقعیت این بود که اقتصاد محلی برای جبران صنعت رو به کاهش نساجی نیاز به تقویت داشت.

دانشکده ها

دانشگاه توئنته در حال حاضر 20 برنامه کارشناسی و 31 کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه میکند.

دانشگاه توئنته دارای 5 دانشکده است که به ترتیب زیر می باشند:

Behavioural, Management and Social sciences
Engineering Technology
Electrical Engineering, Mathematics and Computer Science
Science and Technology
Geo-Information Science and Earth Observation

رنکینگ دانشگاه

در رده بندی جهانی این دانشگاه رتبه 186 در وبسایت جهانی QS (معتبرترین وبسایت جهانی برای سنجش رتبه علمی دانشگاه) را دارا می باشد.

امکانات دانشگاه

این دانشگاه برنامه‌های پژوهشی و آموزشی (دوره‌های منجر به مدارک تحصیلی) در علوم رفتاری و اجتماعی و همچنین مهندسی ارائه می‌کند. اعضای این دانشگاه در راستای حفظ رسالت و دیدگاه‌های کارآفرینانهٔ خود، به مشارکت اقتصادی و اجتماعی در منطقه‌ای که دانشگاه در آن واقع است، متعهد هستند. این دانشگاه با دانشگاه صنعتی دلفت و دانشگاه فنی آیندهوون تحت سند و نهادی به نام 3TU.Federation همکاری می‌کند. دانشگاه توئنته همچنین عضوی از کنسرسیوم اروپایی دانشگاه‌های مبتکر است.

پردیس اصلی دانشگاه امکانات بی شماری از جمله آزمایشگاه پیشرفته فنی پزشکی، آزمایشگاه واقعیت های مجاری و طراحی، اولین اکوسیستم روباتیک هلند، آزمایشگاه RaM، اینترنت رایگان، دستگاه های خود پرداز بانک، دستگاه های شارژ، سیستم حمل و نقل و دوچرخه، مسجد و ساختمان های عبادت، سوپر مارکت، آرایشگاه و پیرایشگاه، آژانس کاریابی، کافه و همچنین رستوران وجود دارد و دانشجویان می توانند از تمامی این امکانات بهره مند شوند.

توئنته در زمینه هایی مانند نانوتکنولوژی و مهندسی زیست پزشکی ،فن آوری های هسته ای ،فناوری اطلاعات ، رباتیک و علوم زمین شناسی از جمله بهترین های جهان است .

شعار دانشگاه توئنته : (چالش های زمان ما بیشتر از گذشته است: انعطاف پذیری جهانی ، دیجیتالی شدن جامعه ، بهبود و شخصی سازی مراقبت های بهداشتی ، تغییر شکل مجدد جهان با مواد هوشمند و تولید هوشمند) است.

دانشگاه ماستریخت

دانشگاه ماستریخت یکی از برجسته ترین دانشگاه‌های دولتی در هلند و اروپا است که در شهر ماستریخت قرار گرفته است.

تاریخچه

دانشگاه در سال ۱۹۷۶ بنیانگذاری شده و به عنوان یکی از تازه‌تاسیس‌ترین دانشگاه‌های هلند محسوب می‌شود. نام اولیه دانشگاه دیکسونورسیتات لیمبورگ بود که در سال ۱۹۹۶ به ماستریخت تغییر کرد.

دانشگاه ماستریخت یکی از دانشگاه های دولتی این کشور است. این دانشگاه حدود ۱7۰۰۰ دانشجو دارد که با داشتن بیش از ۴۷% دانشجوی خارجی از بیش از ۱۰۰ ملیت مختلف یکی از دانشگاه های بین المللی هلند شناخته می شود.بسیاری از رشته های تحصیلی دانشگاه ماستریخت به زبان انگلیسی نیز ارائه میشوند.

دانشکده ها

دانشگاه توئنته دارای 6 دانشکده است که به ترتیب زیر می باشند:

Faculty of Health, Medicine and Life Sciences
Faculty of Psychology and Neuroscience
Faculty of Business and Economics
Faculty of Science and Engineering
Faculty of Arts and Social Sciences
Faculty of Law

رنکینگ دانشگاه

در رده بندی جهانی این دانشگاه رتبه 239 در وبسایت جهانی QS (معتبرترین وبسایت جهانی برای سنجش رتبه علمی دانشگاه) را دارا می باشد.

امکانات دانشگاه

در  Keuzegids که توسط مرکز اطلاعات آموزش عالی (CHOI) منتشر شده است ، دانشگاه ماستریخت از بهترین های هلند است. طبق Keuzegids سال 2015 ، ماستریخت بهترین دانشگاه گسترده هلند بود. در سال 2016 ، دانشگاه ماستریخت به عنوان سومین رتبه علمی در هلند شناخته شد. از میان 44 دوره کارشناسی ارشد در ماستریخت ، 13 رشته در رده اول خود قرار گرفتند. برنامه های لیسانس نیز به طور کلی با راهنمایی مثبت ارزیابی می شوند: 14رشته  از 17 رشته برنامه لیسانس ماستریخت ارزیابی شده در سال 2016 به مقام برتر سوم رسیده است و 6 مورد از آنها بهترین بوده است.  کالج دانشگاه ماستریخت مهر کیفیت را از کوزگیدها دریافت کردند.

. برنامه های مطالعات اروپایی ، تجارت بین المللی و مطالعات بین المللی اقتصادی بسیاری از دانشجویان خارجی را به خود جلب می کند. این امر همچنین در مورد کالج دانشگاه ماستریخت و دانشکده حقوق اروپا صدق میکند.

آموزش مبتنی بر پرسش و جهت گیری بین المللی

دانشگاه ماستریخت بنیانگذار آموزش مبتنی بر پرسش در هلند است، جایی که دانشجویان بر اساس یک وضعیت مشخص با برنامه درسی آشنا می شوند. به همین دلیل ، سخنرانی های نسبتاً کمی ارائه می شود و آموزش های نسبتاً زیادی نیز دارند.

 

دوره کار آموزی 2 ساله

قابل توجه دارندگان مدرك كارشناسي ارشد در رشته هاي عمران ،معماري و ساختمان و رشته هاي مرتبط. دوره ٢ ساله كار آموزي با حقوق ماهيانه ٢٠٠٠ يورو در دانشگاه آيندهون.

ملزومات:
١.آيلتس ٦به بالا
٢.داراي مدرك كارشناسي ارشد در رشته هاي ذكر شده
٣.ترجمه مدرك و ريز نمرات
٤.خلاصه پايان نامه
٥.رزومه قوي
لطفاً براي اطلاعات بيشتر و ارسال رزومه خود تا تاريخ ٩ بهمن با دفتر مؤسسه تماس حاصل فرمائيد.

لطفاً با دوستان خود به اشتراك بزاريد.