هزینه های مهاجرت در سال 2022

مبحث هزینه های مهاجرت همیشه یکی از اصلی ترین دغدغه های عموم متقاضیان بوده است. عموما اهمیت هزینه های مهاجرت برای افرادی که از طریق تحصیل، قصد مهاجرت دارند، بیشتر مطرح می شود؛ زیرا افرادی که از طریق کار یا سرمایه گذاری مهاجرت میکنند، به دلیل داشتن شغل و حقوق، دغدغه ای از بابت خرج و مخارج زندگی نخواهند داشت. ولی دانشجویانی که به منظور ادامه تحصیل به کشوری مهاجرت می کنند، این دغدغه برایشان بسیار اساسی می باشد.

فهرست مقاله

مقدمه

گفته شد که در خصوص هزینه های مهاجرت، افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای دیگر را دارند، بیش از مهاجرین دیگر به دنبال راه حلی برای رفع این دغدغه هستند. ما در مقاله بورسیه های کشور هلند به صورت کامل به بررسی نحوه دریافت بورسیه در هر رشته و هر مقطعی پرداختیم. همچنین در مقاله کار دانشجویی در ایتالیا و یا کار دانشجویی در هلند و مجارستان، به تفصیل در خصوص نحوه پوشش هزینه ها پرداختیم. به طور کلی می توان گفت که هزینه های مهاجرت در سال 2022 را میتوان به دو دسته کلی تقسیم کرد: «هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی». ما در ادامه این مقاله به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

هزینه های مهاجرت تحصیلی در سال 2022 موسسه آوید

هزینه های تحصیل

اولین بخش هزینه ها مربوط به هزینه های تحصیل میباشد. همانطور که در مقاله شرایط مورد نیاز برای انواع مهاجرت در سال 2022 گفته شد، شما میتوانید به صورت رایگان و یا غیر رایگان تحصیل نمایید. قطعا برای افرادی که میتوانند با پرداخت هزینه مهاجرت کنند، انتخاب های بیشتری برای اخذ پذیرش وجود خواهد داشت. موارد اساسی در زمینه هزینه های تحصیل این است که شما میخواهید چه میزان برای تحصیل خود، هزینه نمایید و اینکه چه کشورهایی و چه دانشگاه هایی (با توجه به شرایط شما و همچنین سرمایه شما) میتواند گزینه های مناسبی برایتان باشد. برای پاسخگویی به این سوالات کافیست شما از کارشناسان و مشاورانی که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند کمک بگیرید. شما میتوانید با استفاده از راه های ارتباطی موجود و یا از طریق تکمیل فرم ارزیابی رایگان، به صورت دقیق، اطلاعات کافی را کسب نمایید.

میتوان گفت که از طریق بورسیه های استانی که در کشور ایتالیا داده میشود، هزینه های تحصیل را بسیار پایین آورد. همچنین بسیاری از دانشگاه ها در کشور اسپانیا و آلمان، شهریه های بسیار پایینی دارند که می تواند تاثیر بسزایی در میزان سرمایه مورد نیاز شما داشته باشد. همچنین شهریه دانشگاه های کشورهایی همچون هلند، سوئد، دانمارک و نروژ بین 8000 تا 9000 یورو (سالانه) میباشد که با دریافت بورسیه، بخشی از آن پوشش داده میشود.

هزینه های زندگی

بجز هزینه های مرتبط با تحصیل و دانشگاه، فردی که به کشوری مهاجرت می کند، هزینه هایی برای زندگی خواهد داشت. اصلی ترین این هزینه ها صرف خرید یا اجاره خانه، خرید پوشاک، خوراک و حمل و نقل میشود.

در کشور هلند هزینه های زندگی برای یک نفر بین 500 تا 1000 یورو می باشد. این اختلاف هزینه عموما به دلیل اختلاف اجاره بها در شهر های مختلف است. همچنین میزان این هزینه ها در کشور ایتالیا برای یک ماه بین 700 تا 1000 یورو میباشد. اگر شما با استفاده از خدمات ویزای ما، با همسر خود مهاجرت نمایید، این هزینه ها برای یک ماه در هلند (برای یک زوج) بین 700 تا 1200 یورو خواهد بود. البته ما در مقاله هزینه های تحصیل در کشور هلند به صورت کامل به هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور پرداختیم و قیمت اقلام مختلف (خوراکی ها و …) را بیان کردیم. شما میتوانید با مطالعه آن مقاله، اطلاعات دقیق تری در خصوص هزینه های زندگی در کشور هلند کسب نمایید.

هزینه های مهاجرت در سال 2022 موسسه آوید

خدمات موسسه آوید در زمینه کنترل و کاهش هزینه های مهاجرت

دو مورد از اساسی ترین فعالیت های ما در زمینه کنترل و کاهش هزینه های مهاجرت، دادن اطلاعات کامل به متقاضیان و همچنین اقدام برای دریافت بورسیه است. ما در موسسه آوید از صفر تا صد پروسه مهاجرت را در کنار شما خواهیم بود؛ از زمانی که میخواهید تصمیم بگیرید تا بعد از مهاجرت به کشور مقصد.

ما بطور پیوسته در حال تولید مقالاتی مختلفی هستیم که در آنها، دغدغه های شما بیان شده و راههای رفع آنها، ذکر شده اند. دغدغه های مهاجرتی شما همراهان عزیز، دغدغه ما بوده و رفع آنها را وظیفه خود میدانیم. در زمینه کاهش هزینه های زندگی نیز شما میتوانید از اطلاعات موجود در سایت یا صفحه اینستاگرام و یا کانال آپارات و یوتیوب موسسه آوید استفاده نمایید. برای مثال می توانید با استفاده از کمک هزینه های دولتی در زمینه اجاره خانه، اجاره ماهانه خود را از 700 یورو به 300 تا 400 یورو کاهش دهید.

همچنین میتوانید با مطالعه مطالبی که در صفحه اینستاگرام موسسه آوید قرار گرفته است، میزان زیادی از هزینه های زندگی خود را کاهش دهید. ما در پست های مختلف به معرفی مراکز خرید (خوراک و پوشاک) پرداخته ایم که قیمت های مناسب تری دارند و شما میتوانید با مراجعه به این مراکز خرید، در هزینه های خود صرفه جویی کنید. همچنین سعی میشود برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور هلند را دارند، پذیرش از دانشگاه هایی گرفته شود که عموما هزینه های زندگی پایین تر است. بطور کلی هزینه های زندگی (خصوصا اجاره خانه) در بخش شرقی هلند، پایین تر است.

یکی دیگر از خدمات ما به متقاضیان مهاجرت، دادن اطلاعات در زمینه راه های یافتن خانه در کشور مقصد است. شما میتوانید پس از اخذ پذیرش در دانشگاه مورد نظر، با استفاده از لینک هایی که داده میشود، پیش از مهاجرت، خانه خود را (با توجه به سرمایه) پیدا کنید. وقتی شما قبل از مهاجرت خانه خود را رزرو کنید، یکی از دغدغه های شما رفع خواهد شد. ما در مقاله روش های پیدا کردن خانه در هلند بصورت کامل به تشریح این مبحث پرداخته ایم.

توجه: تمام مطالب منتشر شده در وبسایت آوید، اختصاصی بوده و کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

مهاجرت به اروپا را از کجا شروع کنیم؟

در صورتی که میخواهید به اروپا مهاجرت کنید، کافیست از طریق فرم ارزیابی رایگان، شرایط خود را مورد ارزیابی قرار داده تا از امکان مهاجرت خود به کشور های مختلف، آگاهی یابید. همچنین شما می توانید با رزرو وقت مشاوره، بصورت کاملا تخصصی و کامل از شرایط مهاجرت به کشورهای اروپایی اطلاع یافته و مراحل اخذ پذیرش را شروع نمایید. در ضمن شما میتوانید با مراجعه به صفحه خدمات ویزا، با خدمات متنوعی که ما در زمینه اخذ ویزا ارائه میدهیم، آشنا شوید. موسسه آوید در تمامی مراحل همراه شما می باشد.