رشته MBA با گرایش مدیریت ورزشی

اگر فکر میکنید که شما در زمینه های مدیریتی توانمند بوده و به ورزش علاقه مند هستید، رشته MBA با گرایش مدیریت ورزشی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. شما با ورود به این رشته می توانید جایگاه مدیریتی خود را ارتقا داده و در حوزه های مرتبط با ورزش، مدیری متخصص و توانمند شوید.

یکی از دانشگاه های مطرح در این رشته، دانشگاه ویتنبرگ هلند میباشد. در این دانشگاه با دیدگاهی استراتژیک بر مدیریت و بیزینس روبرو هستید که در گرایش ورزشی (با دیدگاهی بین المللی)، شما را آماده برای تصمیم گیری های مهم و بزرگ خواهد کرد. اگر میخواهید با دانشگاه های برتر کشور هلند آشنا شوید، به صفحه دانشگاه های هلند مراجعه نمایید.

فهرست مقاله

ساختار آموزشی دوره MBA با گرایش مدیریت ورزشی

MBA در دانشگاه ویتنبرگ در یک چارچوب مشخص، با دو طرح متفاوت با بازه های زمانی 6 هفته ای ارائه میشود. کلاس ها عموما به صورت میان رشته ای برگزار می شوند. در اولین ترم، واحد های یکسانی را با دانشجویان دیگر گرایش های MBA خواهید داشت. با توجه به فراخوان های ثبت نام که 6 بار در هر سال اتفاق می افتد، ورودی های هر دوره عموما افرادی پر انرژی، فعال و دارای ملیت های گوناگون می باشند.

دوره ها به صورت فشرده در روزهای متوالی و در فرمتی به اصطلاح بسته ارائه میشود. به این معنا که هر دوره شامل 6 روز آموزشی که به دو بخش سه روزه تقسیم شده، می باشد. روش تدریس شامل کار گروهی، بررسی پرونده های آموزشی، کنفرانس های دانشجویی و پروژه های در دست کار با تاکید بر یادگیری تعاملی بین شاگردان می باشد. هر واحد توسط دو مدرس معمولا یک پروفسور فول تایم دانشگاه و یک استاد مهمان از دانشگاه های مشابه ارائه میشود. اگر میخواهید شما میتوانید با مطالعه مقاله روش تدریس در کشور هلند، اطلاعات کاملی در این خصوص کسب نمایید.

رشته MBA با گرایش مدیریت ورزشی موسسه آوید1

حوزه های مورد آموزش در دوره MBA با گرایش مدیریت ورزشی

مباحث مدیریتی مطالب کلیدیِ بازاریابی، عملیات های مختلف، منابع انسانی، حسابداری و برنامه ریزی مالی را به موازات مراقبت های لازم برای سلامت جسم و الگوهای کارفرمایی، ارائه میدهد. دانشجویان با فراگیری مهارت های تحقیقاتی مختلف، از آن ها در پروژه های آکادمیک یا صنعتی استفاده می کنند.

سرفصل دروس در دوره MBA با گرایش مدیریت ورزشی

ترم یک

شما در ترم اول با سرفصل های زیر آشنا می شوید:

 1. مدیریت منابع انسانی
 2. مدیریت بازاریابی
 3. مدیریت حسابداری و مالی
 4. مدیریت عملیات
 5. مدیریت بین المللی
 6. مدیریت اطلاعات

ترم دوم

سرفصل هایی که در ترم دوم آموزش داده میشود در زیر آورده شده است:

 1. ورزش در بازار کسب و کار جهانی
 2. مسئولیت های اخلاقی و اجتماعی – تئوری و عملی
 3. آمار مرتبط با کسب و کار
 4. مدیریت استراتژیک
 5. مباحث  انتقادی در رشته های ورزشی و تفریحات مرتبط

فرصت های شغلی رشته MBA با گرایش مدیریت ورزشی

شما میتوانید پس از گذراندن این دوره، در رنج وسیعی از شغل های مختلف، مشغول به کار شود (کسب اطلاعات کامل در خصوص وضعیت بازار کار هلند با مراجعه به مقاله مربوطه). در ادامه به معرفی اصلی ترین عناوین شغلی مرتبط می پردازیم:

 1. کارشناس بخش سلامت ورزش ها
 2. مدیریت ورزشگاه و رویداد های ورزشی
 3. فروش لوازم ورزشی
 4. بازاریابی ورزشی
 5. سازمان های عمومی (بخش ورزش)
 6. کارشناس بخش علوم ورزشی
 7. صنعت های مرتبط با سرگرمی

 

رشته MBA با گرایش مدیریت ورزشی موسسه آوید

پیش نیاز های شرکت در دوره MBA با گرایش مدیریت ورزشی

مدرک کارشناسی یا معادل معتبر برای آن

باید گفت که ضرورتی ندارد که مدرک لیسانس‌تان حتما در حوزه مدیریت کسب و کار باشد؛ اگرچه دانشجویان باید یک کار آکادمیک (پروژه های پایان ترم و پایان نامه) را که نشان دهنده تجربه تحقیق در یک زمینه توسط دانشجو و نوشتن مقاله های علمی است، به پایان رسانده باشند.

داشتن تجربه ى كارى حداقل سه سال

از متقاضيان درخواست ميشود دو نامه مرجع كه حداقل يكى از آنها نشان دهنده سابقه كار ايشان در يك شركت يا سازمان است، ارائه كنند. از این رو داشتن حداقل سابقه کاری سه ساله برای شرکت در این دوره، ضروری می باشد.

مدرک زبان

شما بایستی مدرک آیلتس با نمره ٦.٥ و یا یا معادل آن در آزمون تافل (79- 93) را کسب کرده باشید. شايان ذكر است با توجه به مقطع تحصيلى كه براى ورود به آن اقدام ميكنيد(كارشناسی يا كارشناسی ارشد)، دانشگاه ويتنبرگ دوره هاى آموزش زبان انگليسى كه معمولا شش ماه تا یک سال به طول مي انجامد، برگزار مي كند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های شش ماهه و یک ساله که در دانشگاه های هلند برگزار میشود به مقاله مهاجرت فوری به هلند – حتی با آیلتس 5 مراجعه نمایید.

توجه: تمام مطالب منتشر شده در وبسایت آوید، اختصاصی بوده و کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

مهاجرت به اروپا را از کجا شروع کنیم؟

در صورتی که میخواهید به اروپا مهاجرت کنید، کافیست از طریق فرم ارزیابی رایگان، شرایط خود را مورد ارزیابی قرار داده تا از امکان مهاجرت خود به کشور های مختلف، آگاهی یابید. همچنین شما می توانید با رزرو وقت مشاوره، بصورت کاملا تخصصی و کامل از شرایط مهاجرت به کشورهای اروپایی اطلاع یافته و مراحل اخذ پذیرش را شروع نمایید. در ضمن شما میتوانید با مراجعه به صفحه خدمات ویزا، با خدمات متنوعی که ما در زمینه اخذ ویزا ارائه میدهیم، آشنا شوید. موسسه آوید در تمامی مراحل همراه شما می باشد.