وضعیت بازار کار هلند

با توجه به اینکه تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است بسیاری از کشورها در حوزه علم،  صنعت وتکنولوژی  شروع به سرمایه گذاری کرده اند و هلند یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه است که از طریق سرمایه گذاری در دانشگاه ها و شرکت های بزرگ صنعتی توانسته جایگاه بسیار خوبی را در حوزه صنعت و تکنولوژی در دنیا بدست آورد.ازطرفی تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی به اندازه نیاز بازار نیست و در نتیجه کشور هلند نیاز مبرم به نیروی متخصص و تحصیلکرده دارد، بنابراین رشته های مهندسی و زیر شاخه های آنها یکی از قطب های بزرگ این بازار هستند.

یکی دیگر از قطب های بزرگ بازار کار در هلند ، حوزه آب و کشاورزی است ، به دلیل بارندگی های فراوان و غنی بودن این کشور در منابع آب،  دانشگاه ها تحقیقات گسترده ای را در این حوزه انجام میدهند و در نتیجه بودجه زیادی صرف دستاوردهای علمی میشود .

وقتی صحبت از پتانسیل تکنولوژی است نباید رشته های مثل مدیریت و بیزینس و منابع انسانی را از یاد برد . چراکه باید روشی برای بهترین بهره برداری از علم و صنعت وجود داشته باشد تا اقتصادی پویاتر را رقم بزند .تمرکز براین بخش، سیستم آموزشی را برآن داشته تا رشته های متنوع و کاربردی را در این حوزه راه اندازی کند و این کاملا در اقتصاد باز هلند و روابط بسیار خوب بین المللی قابل تشخیص میباشد.

در سال های اخیر، هلند با برگزاری رویدادها و ورکشاپ ها و هفته های مد و دیزاین توانسته به نسبت گذشته رتبه قابل قبولی را در رکینگ های دانشگاهی در دنیا در این حوزه بدست آورد . وجود گالری ها و نمایشگاه ها ، سالن های تآتر و سینما در تمام شهرها این امکان را برای فارغ التحصیلان رشته های هنر فراهم کرده تا بتوانند هنر خود را به بهترین شکل به دنیا عرضه کنند .

دانشجویان میتوانند در حین تحصیل کار هم بکنند و این بسته به مقطع تحصیلی از 10 ساعت در هفته در مقطع کارشناسی تا 20 ساعت در هفته در مقطع کارشناسی ارشد متفاوت میباشد.

مؤسسه آوید با توجه به شناختی که نسبت به دانشگاه ها، سطح علمی و نیازشان در طول این سال ها پیدا کرده و  همچنین با دارا بودن ارتباطات  موثر با شرکت های کاریابی و مشاغل مورد نیازدر هلند ادعا میکند تنها مؤسسه در ایران است که به طور مستقیم برای کشور هلند پذبرش کاری اقدام مینماید و با ایجاد اپلیکیشن های کاری سهم بسزایی در جذب نیروهای متخصص برای این کشور را دارا میباشد.