دانشگاه سنت پتر کبیر - دانشگاه پلی‌تکنیک پتر کبیر

کشور پهناور روسیه با نیاز فوری به شکل‌گیری نوع جدیدی از اقتصاد مبتنی بر ادغام آموزش، علم و صنعت مواجه است و نتیجه آن ظهور محصولات رقابتی جدید مورد تقاضا در بازار جهانی است که به روسیه کمک می کند تا جایگاه شایسته خود را در صحنه اقتصاد جهانی به دست آورد. سیستم آموزش عالی در این زمینه نقش کلیدی ایفا می کند که منجر به تربیت متخصصان عالی می شود و همچنین منبع فناوری های جدید و پیشرفت های نوآورانه است. در مقاله دانشگاههای روسیه میتوانید در مورد سیستم آموزشی اطلاعات مفیدی کسب نمایید. ما در این مقاله به معرفی دانشگاه سنت پتر کبیر – دانشگاه پلی‌تکنیک پتر کبیر سن پترزبورگ

فهرست مقاله

مقدمه 

دانشگاه سنت پتر کبیر در کنار دانشگاه پزشکی سن پترربورگ یکی ازمهمترین موسسات آموزشی روسیه میباشد که در شهر سن پترزبورگ واقع شده اند. دانشگاه پلی تکنیک سنت پتر کبیر (SPbPU) از دانشجویان برای تحصیل در زبان انگلیسی در رشته های مهندسی، علوم طبیعی، اقتصاد و مدیریت، فناوری اطلاعات، طراحی و علوم انسانی در سطوح مختلف با انواع برنامه استقبال می کند. در حال حاضر SPbPU دارای 30197 دانشجو و فارغ التحصیل است که 3056 نفر از آنها دانشجویان بین المللی از 98 کشور هستند. رشته های تحصیلی درSPbPU عبارتند از: مهندسی، فیزیک، اقتصاد، مدیریت، علوم انسانی، فناوری اطلاعات، انرژی، مهندسی کامپیوتر، مواد جدید، نانوبیوتکنولوژی، مهندسی صنایع و عمران، بوم شناسی، ماشین سازی و مکانیک.  این دانشگاه طیف گسترده ای از دوره ها را برای دانشجویان بین المللی با 49 برنامه مختلف لیسانس، 200 برنامه کارشناسی ارشد، 90 برنامه دکترا فراهم می کند. تعدادی از برنامه های آموزشی بدون مدرک و بین المللی نیز ارائه می شود.

دانشگاه سنت پتر کبیر روسیه

تاریخچه دانشگاه سنت پتر کبیر

در 19 فوریه 1899، امپراتور نیکلاس دوم فرمان تأسیس موسسه پلی تکنیک در سن پترزبورگ را امضا کرد. در تأسیس مؤسسه، مؤسسان آن از اصول پتر کبیر پیروی کردند و متخصصانی را برای بررسی عملکرد دانشگاه های اروپایی به اروپا فرستادند. در نتیجه این تلاش ها، ایده انستیتوی پلی تکنیک به وجود آمد و موسسه با الگوی شهرهای دانشگاهی آکسفورد و کمبریج طراحی شد.

موسسه پلی تکنیک در طول 120 سال فعالیت خود چندین بار نام و ساختار خود را تغییر داده است اما پلی تکنیک باقی مانده و اکنون به نام دانشگاه پلی تکنیک شناخته می شود. در طول یک قرن گذشته، بیش از 150000 متخصص از دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سن پترزبورگ فارغ التحصیل شده اند. تعداد قابل توجهی از آنها برنده معتبرترین جوایز ملی و بین المللی مانند جوایز نوبل، دارندگان تقدیرنامه افتخاری، برندگان جوایز برجسته، اعضای آکادمی ملی علوم، و بنیانگذاران جهت گیری ها و مدارس جدید تحقیقاتی شدند. اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان آن اکتشافات و اختراعات برجسته و چشمگیری انجام داده اند. حوزه های جدیدی از مطالعات و ساختارهای دانشگاهی پدیدار و کمک های عمده ای به علم و صنعت کشور و جهان شده است. برندگان برجسته جایزه نوبل مانند N.N. سمنوف (شیمی، 1956)، P.L. کاپیتسا (فیزیک، 1978) و Zh.I. آلفروف (فیزیک، 2000) در دانشگاه پلی تکنیک تحصیل کرده اند. دانشجویان SPbPU همچنین در حال انجام پروژه های تحقیقاتی با شرکت های معروفی مانند موتورولا، مایکروسافت، AT&T، زیمنس، ال جی “الکترونیک”، اپل مکینتاش و غیره هستند.

تاریخچه دانشگاه سنت پتر کبیر روسیه

اهداف و مزایای تحصیل در دانشگاه پلی‌تکنیک پتر کبیر

یکی از اهداف اصلی دانشگاه پتر کبیر آموزش متخصصان در سطح جهانی است که قادر به کار بر روی خطوط تولید پیشرفته که ترکیبی از فعالیت های تحقیقاتی، پروژه ای و تجاری هستند، می باشد. در حال حاضر بهترین کیفیت خدمات آموزشی را ارائه می دهد. اولاً، برنامه های درسی جدید بین المللی به زبان های روسی و انگلیسی با همکاری دانشگاه های برجسته خارجی تهیه و معرفی شده است. ثانیاً، دانشگاه در حال آزمایش و معرفی برنامه های کارشناسی کاربردی مبتنی بر عمل میباشد که شامل پروژه های بین رشته ای دانشجویان بر اساس مفهوم CDIO است و شرکای فنی و صنعتی خود را در فرآیند آموزش مشارکت می دهد. مدرک لیسانس کاربردی همراه با مدرک دانشگاهی به فارغ التحصیلان این امکان را می دهد تا مجموعه کاملی از مهارت ها و تخصص لازم برای شروع کار در زمینه های اصلی خود را بلافاصله و بدون هیچ گونه آموزش اضافی در محل به دست آورند. این دانشگاه به دانشجویان فرصت های عالی برای خودشکوفایی و فعالیت عملی ارائه می دهد. با توجه به سیستم موثر مشارکت آموزشی بین المللی با طیف وسیعی از دانشگاه های خارجی، دانشجویان این شانس را دارند که مدرک خود را از دانشگاه همکار خارجی به همراه دانشگاه خودشان دریافت کنند. بنابراین، ماموریت دانشگاه پلی تکنیک ایجاد و افزایش سرمایه انسانی به منظور تضمین توسعه پایدار و شکوفایی اقتصادی روسیه است.

بخشهای مختلف دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ

  • 11موسسه
  • بیش از 100 بخش و 120 آزمایشگاه R&E
  • مراکز تحقیقاتی، آزمایشگاه های نوآوری، پارک علم                      
  • کتابخانه بنیادی – یکی از بزرگترین کتابخانه های علمی و فنی در روسیه
  • پردیس دانشجویی
  • پردیس بین المللی
  • مرکز پزشکی
  • مرکز ورزشی مدرن
  • سالن های کنسرت

روش پذیرش برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه سنت پتر کبیر

پس از پذیرش در SPbPU در سال تحصیلی 2022-2023، همه دانشجویان بین المللی طبق برنامه درسی مصوب تحصیل خواهند کرد. بسته به وضعیت اپیدمیولوژیک، آموزش ممکن است در قالبی از راه دور سازماندهی شود. کلیه برنامه های آموزشی، کلیه رشته ها و دوره های تدریس شده در SPbPU، در طول دوره کرونا به صورت کامل اجرا خواهد شد. SPbPU به همه شهروندان خارجی پس از پذیرش در برنامه های تمام وقت لیسانس یا فارغ التحصیل و تکمیل موفقیت آمیز آن ها، صدور یک مدرک استاندارد آموزشی تمام وقت به رسمیت شناخته شده توسط دولت را تضمین می کند.

روش پذیرش برای دانشجویان بین المللی سنت پتر روسیه

مراحل ثبت نام در دانشگاه پلی‌تکنیک پتر کبیر

مرحله 1. درخواست خود را به دانشگاه ارسال کنید

مرحله 2. گذراندن آزمون های ورودی با استفاده از فناوری های راه دور

مرحله 3. دعوتنامه ویزای خود را پردازش کنید و برای ویزای دانشجویی درخواست دهید

مرحله 4. اسناد خود را قانونی و ترجمه کنید

مرحله 5. فرم های درخواست لازم را پر کنید و یک قرارداد مطالعه امضا کنید

مرحله 6. پرداخت شهریه از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی SPbPU

مرحله 7. دریافت گزیده ای از سفارش ورودی دانشگاه

قبل از ورود همه شهروندان خارجی که به منظور تحصیل وارد کشور روسیه می شوند باید در وب سایت GOSUSLUGI وارد شوند. برای انجام این کار، باید حداقل 5 روز کاری قبل از ورود خود به روسیه از طریق ایمیل klyusova_ma@spbstu.ru، تاریخ ورود به روسیه را به دانشگاه اطلاع دهید.

حرف پایانی

با توجه به کیفیت بالای آموزش در دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ و همچنین نزدیکی روسیه به ایران و شرایط مناسب اقتصادی روسیه نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی که در مقاله اقتصاد روسیه به تفصیل به آن پرداختیم؛ این دانشگاه سالانه مقصد بسیاری از دانشجویان ایرانی است. پیشنهاد گروه مهاجرتی آوید به متقاضیان ورود به این دانشگاه، مطالعه مقاله مهاجرت تحصیلی به روسیه و  ویزای دانشجویی میباشد. همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در این موسسه در ارتباط باشید.

مهاجرت تحصیلی به روسیه

مهاجرت تحصیلی به روسیه را از کجا شروع کنیم؟

اگر علاقه‌مند به مهاجرت به کشور روسیه هستید، ما در موسسه آوید مهاجرت از طریق تحصیل به کشور روسیه را پیشنهاد می کنیم. کافیست از طریق فرم ارزیابی رایگان، شرایط خود را مورد ارزیابی قرار داده تا از امکان مهاجرت خود به این کشور، آگاهی یابید. همچنین شما می توانید با رزرو وقت مشاوره، بصورت کاملا تخصصی و کامل از شرایط مهاجرت به این کشور اطلاع یافته و مراحل اخذ پذیرش را شروع نمایید. موسسه آوید در تمامی مراحل همراه شما می باشد.

5 2 رای
امتیاز مطلب
عضویت در خبرنامه
مرا آگاه کن
guest
0 دیدگاه
بازخورد درونی
نمایش تمام دیدگاه ها
5 2 رای
امتیاز مطلب
عضویت در خبرنامه
مرا آگاه کن
guest
0 دیدگاه
بازخورد درونی
نمایش تمام دیدگاه ها