روش های مهاجرت در سال 2022

ما در سری مقالات خود به بررسی موارد مختلف پیرامون موضوع مهاجرت پرداخته ایم. شما می توانید با مراجعه به بخش بلاگ موسسه آوید به آخرین مقالات منتشر شده، دسترسی داشته باشید. از صفر تا صد آزادسازی مدارک و دریافت معافیت تحصیلی گرفته تا ورود سریع به بازار کار هلند و مهاجرت فوری به هلند، همگی جزو مقالات اختصاصی منتشر شده در وبسایت ما هستند. ما در موسسه آوید بطور مستمر مقالات بروز و یونیک قرار داده و اطلاعات کاملی پیرامون مهاجرت و هر آنچه در زمینه مهاجرت لازم دارید، منتشر می کنیم. در ادامه این روند در این مقاله به معرفی روش های مهاجرت در سال 2022 می پردازیم. با ما همراه باشید.

فهرست مقاله

مقدمه

بطور کلی روش های مهاجرت را میتوان به سه بخش تقسیم کرد؛ مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت سرمایه گذاری. با توجه به این که ممکن است مراحل و قوانین مربوط به هر یک بطور پیوسته تغییر کند، لازم است تا شما با آخرین تغییرات آشنا شوید. ما در این مقاله به روش های مهاجرت در سال 2022 (متناسب با آخرین تغییرات اعمال شده) می پردازیم.

مهاجرت تحصیلی

شاید بتوان گفت، اولین، راحت ترین، امن ترین و حتی سریع ترین نوع مهاجرت، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. در این نوع مهاجرت، هدف ابتدایی تحصیل در کشور مقصد و سپس یافتن کار و نهایتا دریافت اقامت کشور مورد نظر بوده است. دلایل بسیار زیادی میتوان برای مهاجرت تحصیلی بیان کرد. از جمله این دلایل می توان به تحصیل در دانشگاه هایی با سطح علمی بالاتر، تجربه زندگی و تحصیل در کشوری دیگر، گرفتن پاسپورت کشوری دیگر و استفاده از مزیت های آن اشاره نمود. بطور کلی برای این نوع مهاجرت لازم است تا شما از یک دانشگاه پذیرش گرفته و مدارک و پیش نیاز های آن را آماده کرده و سپس اقدام به گرفتن ویزا نمایید. ما در مقاله مراحل مهاجرت در سال 2022 بطور کامل به تبیین مراحلی که لازم است (برای هر کدام از روش های مهاجرت) طی شود، پرداخته ایم.

مهاجرت کاری

کشورهای توسعه یافته و قدرتمند اقتصادی همواره به دنبال نیروی کار متخصص و جذب سرمایه انسانی به منظور تامین نیروی کار مورد نیاز کشورشان هستند. در نتیجه فرصت برای کسانیکه به دنبال ارتقا شغلی و کسب مهارت های بیشتر و درآمد بالاتری هستند فراهم میشود. از این رو اگر شما نیز به دنبال مهاجرت به کشورهای توسعه یافته هستید و تخصص کافی در کاری دارید میتوانید از این طریق مهاجرت نمایید. باید گفت که با توجه به قوانینی که وجود دارد، اگر میخواهید به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مهاجرت کنید، کمی کارتان دشوار است؛ زیرا کمپانی مورد نظر می بایست ابتدا فرد مورد نظر را از درون کشور خود و سپس اتحادیه اروپا پیدا کند. در ادامه اگر پس از گذشت زمانی فرد مورد نظر یافت نشد، میتواند درخواست جذب نیروی کار از خارج از اتحادیه اروپا بدهد.

از آنجایی که این مورد هم بسیار زمان بر بوده و هم با توجه به قوانین اروپا (که اگر شرکتی بخواهد فردی را از خارج از اتحادیه اروپا جذب کند، می بایست حقوق نسبتا بالایی به وی پرداخت نماید) هزینه بیشتری دارد، عموما کمپانی ها مشتاق به این کار نیستند، مگر آنکه شما در زمینه مورد نیاز آنها، از تخصص بسیار بالایی برخوردار باشید. در این صورت کمپانی مورد نظر مجاب شده که این فرایند را طی کرده تا با شما قرارداد ببندد. بطور خلاصه برای مهاجرت کاری می بایست ابتدا برای یک کمپانی درخواست کار نموده و رزومه و انگیزه نامه خود را فرستاده و بعد از تماس کمپانی مورد نظر و شرکت در مصاحبه، در صورت پذیرفته شدن، شما ویزای کاری گرفته و می توانید مهاجرت نمایید. البته شما میتوانید با گذراندن دوره های یک ساله، تمام محدودیت ها را رفع کرده و به کشور هلند مهاجرت نمایید. برای آشنایی با این دوره به مقاله ورود سریع به بازار کار هلند با دوره های تحصیلی یک ساله مراجعه نمایید.

روش های مهاجرت در سال 2022 موسسه آوید

مهاجرت سرمایه گذاری

آخرین نوع مهاجرت، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد. می توان گفت که این نوع مهاجرت کمترین پیش نیاز را دارد؛ به این مفهوم که تنها موردی که شما باید داشته باشید، سرمایه (پول) است. اگر شما سرمایه لازم را برای مهاجرت دارید (معمولا میزان سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، بین 100000 تا 500000 یورو میباشد) تنها کافیست که با برقراری ارتباط با مشاورین ما (که بطور کامل به فرایند مهاجرت سرمایه گذاری تسلط داشته و به تمامی قوانین حقوقی مربوط به مهاجرت از این طریق اشراف دارند)، مهاجرتی آسان و بی دغدغه را تجربه کنید. این نوع مهاجرت نه به مدرک زبان نیازمند است و نه محدودیت سنی دارد. مشاورین ما با بررسی شرایط شما و میزان سرمایه شما، بهترین کشورها را برای سرمایه گذاری پیشنهاد خواهند کرد. پس کافیست با ما همراه باشید.

مهاجرت از طریق خرید پاسپورت

این روش، زیرمجموعه ای از مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد. شما در این روش بجای این که پول خود را روی پروژه ای سرمایه گذاری کنید، این مبلغ را به دولت کشور مورد نظر داده و در ازای آن، پاسپورت آن کشور را دریافت می کنید (پاسپورت آن کشور را خریداری میکنید). شما در این روش مبلغی را به کشور مورد نظر اهدا کرده (دونیت کرده) و این مبلغ عموما در فعالیت های بشردوستانه استفاده میشود و شما به ازای این فعالیت بشردوستانه، پاسپورت آن کشور را دریافت می کنید. همانطور که گفته شد، این روش یکی از زیر مجموعه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بوده و به همین جهت به مدرک زبان احتیاجی ندارید. همچنین در این روش سن و سال و مدرک شما اهمیتی نخواهد داشت. یکی از بهترین کشورهایی که شما میتوانید با این روش، پاسپورت آن را دریافت کنید، کشور مکزیک است. طبق آمار سایت های هنلی و ویز ایندکس، پاسپورت این کشور دارای رتبه 23 از 227 کشور جهان از نظر اعتبار و قدرت پاسپورت می باشد و می توان به 161 کشور جهان بدون ویزا سفر کرد. از مهم ترین کشورها میتوان به اتحادیه اروپا، انگلیس، کانادا، ژاپن و کره جنوبی اشاره کرد. در نتیجه این کشور، یک کشور مناسب برای پاسپورت دوم می باشد. اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب نمایید، مطالعه مقاله مهاجرت به مکزیک میتواند برای شما بسیار مفید باشد.

توجه: تمام مطالب منتشر شده در وبسایت آوید، اختصاصی بوده و کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

مهاجرت به اروپا را از کجا شروع کنیم؟

در صورتی که میخواهید به اروپا مهاجرت کنید، کافیست از طریق فرم ارزیابی رایگان، شرایط خود را مورد ارزیابی قرار داده تا از امکان مهاجرت خود به کشور های مختلف، آگاهی یابید. همچنین شما می توانید با رزرو وقت مشاوره، بصورت کاملا تخصصی و کامل از شرایط مهاجرت به کشورهای اروپایی اطلاع یافته و مراحل اخذ پذیرش را شروع نمایید. در ضمن شما میتوانید با مراجعه به صفحه خدمات ویزا، با خدمات متنوعی که ما در زمینه اخذ ویزا ارائه میدهیم، آشنا شوید. موسسه آوید در تمامی مراحل همراه شما می باشد.