دانشگاه اوترخت هلند

دانشگاه اوترخت هلند

دانشگاه اوترخت یکی از قدیمی ترین دانشگاه های حال حاضر اروپا با قدمتی حدود 400 سال می باشد. همه ساله تعداد بالایی از دانشجویان از سرتاسر دنیا برای تحصیل به این دانشگاه مراجعت می نمایند.

تاریخچه

دانشگاه اوترخت در ۲۶ مارچ سال ۱۶۳۶ در شهر اوترخت تاسیس شده است .بودجه سال 2013 دانشگاه 765 میلیون یورو بود.این دانشگاه یکی از دانشگاه های تحقیقاتی پیشرو اروپا که به خاطر کیفیت بالا و روش نوآورانه در تحقیق و آموزش از نظر بین المللی شناخته شده است.در حال حاضر دارای بیش از ۳۱۰۰۰ دانشجو، ۱۵۳۷ دانشجوی بین المللی از ۱۱۸ کشور مختلف، ۵۰۰ دانشجوی مقطع دکترا و ۷۵۰۰ پرسنل می باشند.

دانشکده ها

50 رشته ی کارشناسی در این دانشگاه ارائه میشود  که تعداد 10 رشته از آنها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.همچنین 143 رشته ی تحصیلی کارشناسی ارشد که 89رشته از آنها به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند.

دانشگاه اوترخت  دارای 7 دانشکده است  که به ترتیب زیر می باشند:

Faculty of Geoscience
Faculty of Humanities
Faculty of Law, Economics and Governance
Faculty of Medicine
Faculty of science
faculty of Social and Behavioral Sciences
Faculty of Veterinary Medicine

رنکینگ دانشگاه

در رده بندی جهانی این دانشگاه رتبه 69 در وبسایت جهانی QS (معتبرترین وبسایت جهانی برای سنجش رتبه علمی دانشگاه) و 13 اروپا را در سال 2019 دارا می باشد.

امکانات دانشگاه

محتوای رشته‌های تحصیلی مرتبط با تحقیقات سطح بالا، می‌باشد و همین موضوع کیفیت آن را تضمین می‌کند. دانشجویان در گروههای کوچک، توسط محققان آموزش داده می شوند. پژوهش در این دانشگاه به پایه نظم و ترتیب می باشد و باعث شده دانشگاه در توسعه رشته های مختلف علمی پیشرو باشد.

در دانشگاه اوترخت واحدی تحت عنوان “Utrecht RoboLab” وجود دارد که کار بر روی آموزش، طراحی، تحقیق و توسعه در حوزه علم رباتیک را برعهده دارد.سالانه، 2,000 دانشجوی خارجی، برای شرکت در دوره های تحصیلی که به زبان انگلیسی برگزار می شود، به این دانشگاه می روند. دانشجویان کار کردن در یک محیط بین المللی را، از همان آغاز از طریق کار کردن و آموزش 125 ملیت مختلف در کنار هم می آموزند.

اوترخت دارای یک جامعه دانشجویی شلوغ است که از بسیاری از سازمان ها و جوامع مختلف دانشجویی تشکیل شده است. دانشگاه اوترخت فعالیتهای فوق برنامه ای متعددی را از طریق شرکتهای تابعه خود از جمله مرکز فرهنگی پارناسوس ارائه می دهد که می توانید استعدادهای خود را در هنرهای نمایشی کشف کنید ، یک کارگاه خلاقانه را انجام دهید یا در سایر کارهای هنری شرکت کنید. پردیس پارک دانشگاه اوترخت همچنین امکانات ورزشی عالی Olympus را برای ورزش های تیمی و تلاشهای ورزشی فردی فراهم می کند.

دو دانشکده بزرگ علوم انسانی و حقوق و حکمرانی در شهر داخلی اوترخت واقع شده اند. پنج دانشکده دیگر و بیشتر خدمات اداری در پارک علمی اوترخت در حومه شهر واقع شده است.سالهاست که دانشگاه اوترخت در رأس نوآوری های آموزشی قرار گرفته و برای گروه های دانشجویان با استعداد و با انگیزه فوق العاده برنامه هایی چالش برانگیز ایجاد می کند تا نیاز بین المللی فارغ التحصیلان برجسته را برآورده سازد. این در تعدادی از ابتکارات اوترخت ، مانند کالج دانشگاه اوترخت و کالج حقوقی اوترخت نشان داده شده است. این دانشگاه با داشتن مدرسین الهام بخش و دانشجویان بلندپرواز ، دائماً در حال ایجاد آموزش بهتر است.مبتکرانه ، با کیفیت بالا و آینده نگر: این خصوصیات نمونه ای از آموزش ارائه شده توسط دانشگاه اوترخت.