وضعیت بازار کاردر ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از قطب های مهم اقتصادی در اروپاست و  در حوزه های گسترده و متفاونی نیاز به نیروی کار دارد . همین گستردگی و تنوع باعث شده تا هرساله مقصد بسیاری از دانشجویان برای تحصیل باشد. بسیاری از کمپانی های بزرگ و شناخته شده در این کشور مشغول به فعالیت میباشند.

اینالیا غنی ترین کشور از لحاظ معماری در اروپاست چرا که با ظهور و تجربه بسیاری از سبک های معماری دنیا لقب مهد معماری را به خود اختصاص داده است . بنابراین رشته های معماری و مرمت و  طراحی داخلی در لیست مشاغل پر طرفدار در این کشود میباشند.

این کشور همجنین در حوزه مد و نساجی بسیار شناخته شده و مطرح میباشد و شهر میلان به عنوان یکی از معروفترین پایگاه های مد دنیا هر ساله شاهد رخداد های بی نظیر در این حوزه است .

وقتی صحبت از هنر و طراحیست قطعا نام کشور ایتالیا یکی از بی بدیلترین نام ها در این حوزه است .طراحی صنعتی   و طراحی آبجکت از مشاعلی هست که از تمام دنیا برای فعالیت در این حوزه ها متقاضی وجود دارد. به دلیل حضور طراحان بزرگ و خوشنام ایتالیایی و همچنین فعالیت شرکت های بین المللی فعالیت در این رشته همواره پویا و دارای پنانسیل کاری است .

رشد تکنولوژی و نیاز به نیروی متخصص در این فیلد های کاری تقاضا برای رشته های مهندسی را بسیار افزایش داده و یکی از قطب های مهم و اساسی در بازار کار  این کشور رشته های مهندسی هستند ، حضور کمپانی های معروف خودرو سازی و همچمین غول های هواپیما سازی خود گواهی بر صحت این مطلب است .

رشته های پزشکی و داروسازی و زیر شاخه های آن هم در این بازار از سبقه خوبی برخوردارند ، علم پزشکی و پیرا پزشکی به طور مداوم در حال پیشرفت است و نیاز جامعه به معقوله بهداشت و سلامت،  بازار کار این رشته ها را در اولویت نمودار  قرار میدهد .

نیاز به مدیران و کارآفرینان و بیزینس من های خلاق و با استعداد از نشانه های یک جامعه پویا و موفق است .کشور ایتالیا با سرمایه گذاری و جذب نیرو در این زمینه آینده شغلی روشنی را برای متقاضیان این رشته رقم میزند.

جاذبه های توریستی ایتالیا از چشم هیچ گردشگری پنهان نیست . سالانه حدود 20 میلیون توریست از کشور ایتالیا دیدن میکنند . بر این اساس  رشته های توریست ، گردشگری ، موزه داری ، مدیریت توریست و زیر شاخه های آن از موقعیت خوبی برخوردار هستند .

مؤسسه آوید با داشتن مشاوران مجرب در زمینه تحصیل و کار در ایتالیا بهترین مسیر را برای دست یافتن به شغل و درآمد مناسب برای دانشجویان فراهم میکند. همچنین ارتباطات گسترده موسسه با دانشگاه های تراز اول این کشور به دانشجویان عزیز این امکان را میدهد تا با علم بر نوع تحصیل و شیوه زندگی در ایتالیا بهترین اوقات دانشجویی را سپری کنند .